Premier Esports Betting & Live Streams
Comprehensive tournament coverage for CS2, Dota 2, and LoL with fast payouts.
Visit BetOnline Esports Official Portal →Premier Esports Betting & Live Streams
Comprehensive tournament coverage for CS2, Dota 2, and LoL with fast payouts.
Visit BetOnline Esports Official Portal →Asosiy Matematik Parametrlar va Rasmiy Oʻyin Taymerlari
- P (%) = (1 / Odds) × 100 — Kibersportdagi har qanday oʻyinoldi yoki jonli bozor — xoh u Best-of-3 seriyasi gʻolibi, Counter-Strike 2 MR12 raundlar yigʻindisi yoki Dota 2 dagi birinchi Roshan boʻlsin — nazarda tutilgan ehtimollik hamda operator marjasini (overround yoki vig) oʻz ichiga oladi.
- EV = (P × (Odds – 1)) – (1 – P) — Haqiqiy ijobiy kutilayotgan qiymatni (+EV) ajratib olish uchun modelimiz avvalo har bir natijaning dastlabki ehtimolligini umumiy bozor yigʻindisiga boʻlish orqali koeffitsiyentlarni normallashtiradi (1.
- MR12 (24 · $800 · $1400–$3400 · 115 sec / 40 sec C4) · Dota 2 (20 min / 8–11 min / 5 min) · LoL (6 min / 14 min / 20 min) · Valorant (100 sec / 45 sec / 7 sec).
Analitik Konsol: Oʻnlik Koeffitsiyentlar, Marja (Overround) va Kutilayotgan Qiymat (EV)
- 1. Break-Even (%) = (1 / Oʻnlik Koeffitsiyent) × 100 | Overround (%) = [(1 / Odds A) + (1 / Odds B) – 1] × 100
- 2. No-Vig (%) = P_raw / (P_A + P_B) × 100 [1.90 vs 1.90 → 52.63% / 1.0526 = 50.00%]
- 3. EV (%) = [(P_model × Oʻnlik Koeffitsiyent) – 1] × 100 = [P × (Odds – 1) – (1 – P)] × 100
- 4. Quarter-Kelly (0.25x) = 0.25 × [((Odds – 1) × P – (1 – P)) / (Odds – 1)] × 100
Kibersport Koeffitsiyentlarini Konvertatsiya Qilish va Kutilayotgan Qiymat (EV) Modeli Qanday Ishlaydi
Kibersportdagi har qanday oʻyinoldi yoki jonli bozor — xoh u Best-of-3 seriyasi gʻolibi, Counter-Strike 2 MR12 raundlar yigʻindisi yoki Dota 2 dagi birinchi Roshan boʻlsin — nazarda tutilgan ehtimollik hamda operator marjasini (overround yoki vig) oʻz ichiga oladi. Ikki teng kuchli jamoa 1.90 ga qarshi 1.90 oʻnlik koeffitsiyent bilan baholanganda, har bir tomonning dastlabki ehtimolligi 1 / 1.90 = 52.63% ni tashkil qiladi. Ikkala tomon yigʻindisi 105.26% ga teng boʻlib, bu 5.26% bozor marjasini anglatadi. Ushbu 5.26% marjani olib tashlamasdan, tahlilchi bozorning haqiqiy ehtimolligini oshirib baholaydi.
Haqiqiy ijobiy kutilayotgan qiymatni (+EV) ajratib olish uchun modelimiz avvalo har bir natijaning dastlabki ehtimolligini umumiy bozor yigʻindisiga boʻlish orqali koeffitsiyentlarni normallashtiradi (1.90 / 1.90 bozorida har bir tomonga adolatli 50.00% beradi). Soʻngra tasdiqlangan xaritalar statistikasi, boshlangʻich tarkib barqarorligi (5 asosiy oʻyinchi + 1 roʻyxatdan oʻtgan zaxira stand-in) va patchning rasmiy iqtisodiyotiga asoslangan mustaqil model bahosini taklif etilgan koeffitsiyent bilan solishtiramiz. Haqiqiy gʻalaba imkoniyati koeffitsiyentning зараrsizlik chegarasidan oshganda, EV = (P × (Koeffitsiyent – 1)) – (1 – P) formulasi ijobiy matematik qiymatni koʻrsatadi.
Maʼlumotnoma Jadvali: Oʻnlik Koeffitsiyentlar, Break-Even Chegarasi va +EV Talabi
| Oʻnlik Koeffitsiyent | Break-Even (%) | Model % (+3% EV) | Odatiy Kibersport Bozori Konteksti |
|---|---|---|---|
| 1.40 | 71.43% | 73.57% (+3.0% EV) | Bo3 Tier-1 · MR12 ($800 / $1400–$3400) |
| 1.65 | 60.61% | 62.42% (+3.0% EV) | CS2 / Valorant MR12 (-2.5 Handicap · 24 rds) |
| 1.90 | 52.63% | 54.21% (+3.0% EV) | 50/50 Bo3 (1.90 vs 1.90 · 52.63% Break-Even) |
| 2.10 | 47.62% | 49.05% (+3.0% EV) | Bo3 / Roshan (8–11 min) · Baron Nashor (20 min) |
| 2.50 | 40.00% | 41.20% (+3.0% EV) | Map 3 Decider / Force-Buy ($2700 AK-47 vs $2900 M4A1-S) |
| 3.20 | 31.25% | 32.19% (+3.0% EV) | Bo3 2:1 / Major ($1,250,000) & Champions ($2,250,000) |
Jonli Koeffitsiyentlarni Boshqaruvchi Rasmiy Oʻyin Iqtisodiyoti va Obyekt Taymerlari
Jonli efirda ehtimollikni aniq hisoblash har bir amalni dasturchilarning rasmiy qoidalariga asoslashni talab qiladi. Counter-Strike 2 oʻyinida Valve kompaniyasining rasmiy MR12 formati (counter-strike.net, Liquipedia CS2, HLTV.org) asosiy vaqtni 24 raund (har boʻlimda 12 raund), boshlangʻich pulni $800, magʻlubiyat bonusi pogʻonasini 5 bosqichda $1400 dan $3400 gacha ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400), raund davomiyligini 1 min 55 sec (115 sec) va C4 bomba taymerini 40 sec etib belgilaydi ($400 lik toʻplam bilan zararsizlantirish 5 sec, toʻplamsiz 10 sec). CT miltiqlari $2900 (M4A1-S) yoki $3000 (M4A4), T-tomon AK-47 quroli esa $2700 va AWP $4750 turganligi sababli, sovrin jamgʻarmasi $1,250,000 boʻlgan CS2 Major turnirlarida muhim raundni boy berish gandikap ehtimolligini darhol oʻzgartiradi.
MOBA oʻyinlarida gʻalaba ehtimolligi xarita obyektlarining qatʼiy taymerlari atrofida oʻzgaradi. Dota2.com va OpenDota.com maʼlumotlariga koʻra, Dota 2 da Lotus Pool har 3 min da meva yaratadi, Twin Gate portali orqali oʻtish 3 sec davom etadi, Wisdom Runes har 7 min da, Tormentor 20 min da paydo boʻladi, Roshan esa 8 min va 11 min oraligʻida qayta tugʻilib, Aegis 5 min (300 sec) amal qiladi. League of Legends (LoL Esports, gol.gg) oʻyinida Voidgrubs 5 min / 6 min da chiqadi, minora plastinalari 14 min da tushadi, ajdarlar har 5 min da tugʻiladi va Baron Nashor 20 min da chiqib, 3 min (180 sec) baff beradi. Valorant VCT (playvalorant.com, VLR.gg) oʻyinida raund 100 sec, Spike taymeri 45 sec, zararsizlantirish 7 sec (yarmi 3.5 sec), iqtisodiyot 800 dan 9000 kreditgacha, Valorant Champions sovrin jamgʻarmasi esa $2,250,000 ni tashkil etadi.
Ehtimollikni Modellashtirish Uchun Rasmiy Telemetriya Parametrlari
| Oʻyin va Rasmiy Manba | Iqtisodiyot va Raund Parametri | Obyekt Taymerlari va Jihoz Narxlari | Jonli Modelga Taʼsiri |
|---|---|---|---|
| Counter-Strike 2 (counter-strike.net / HLTV.org) | MR12 (24) · $800 · $1400–$3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400) | M4A1-S $2900 · M4A4 $3000 · AK-47 $2700 · AWP $4750 · 115 sec / C4 40 sec (5 sec / 10 sec) | $1,250,000 CS2 Major · 5+1 Roster · 4 × 30 sec |
| Dota 2 (dota2.com / OpenDota.com) | Tormentor 20 min · Wisdom Runes 7 min · Lotus Pool 3 min | Roshan 8 min – 11 min · Aegis 5 min (300 sec) · Twin Gate 3 sec | Net Worth & High-Ground Siege EV |
| League of Legends (lolesports.com / gol.gg) | Voidgrubs 5 min / 6 min · Turret Plates 14 min | Baron Nashor 20 min · Buff 3 min (180 sec) · Dragon 5 min | Gold Conversion & Structure Objective EV |
| Valorant VCT (playvalorant.com / VLR.gg) | 100 sec · 800–9000 credits · 24 rds | Spike 45 sec · Defuse 7 sec (3.5 sec) · $2,250,000 Champions | VCT Retake & Ultimate Orb Economy EV |
Qadamma-Qadam Hisoblash Misoli va Quarter-Kelly Bankroll Boshqaruvi
Sovrin jamgʻarmasi $1,250,000 boʻlgan CS2 Major turniridagi Best-of-3 seriyasidan aniq hisoblash misolini koʻrib chiqaylik: A jamoasiga 2.10 oʻnlik koeffitsiyent, B jamoasiga esa 1.75 berilgan. Avval dastlabki ehtimolliklarni topamiz: A jamoasi 1 / 2.10 = 47.62%, B jamoasi 1 / 1.75 = 57.14%. Yigʻindi 104.76% bozor marjasining 4.76% ekanligini koʻrsatadi. Marjani olib tashlaganda adolatli (no-vig) ehtimolliklar A jamoasi uchun 45.46% va B jamoasi uchun 54.54% boʻladi. Agar bizning taktik modelimiz — 24 raundlik MR12, boshlangʻich $800, $1400–$3400 bonus va tasdiqlangan 5 oʻyinchini hisobga olgan holda — A jamoasining haqiqiy imkoniyatini 51.00% deb baholasa, u holda: EV = (0.51 × (2.10 – 1)) – (1 – 0.51) = 0.561 – 0.490 = +0.071, yaʼni +7.10% kutilayotgan qiymat (+EV) hosil boʻladi.
Ushbu +7.10% EV ustunligiga konservativ Quarter-Kelly (0.25x) koeffitsiyentini qoʻllaganda, toʻliq Kelli ulushi f* = 0.071 / 1.10 = 6.45% analitik bankrollning tavsiya etilgan 1.61% miqdoriga tushiriladi. Bu intizom kapitalni CS2 ning 115 sec raundlaridagi, 40 sec C4 vaziyatlaridagi, Dota 2 ning 20 min Tormentor janglaridagi va Valorant ning 100 sec raundlaridagi tabiiy dispersiyadan himoya qiladi. Har bir tahlil oldidan rasmiy tarkiblarni (5 asosiy oʻyinchi + 1 stand-in va 4 × 30 sec taktik tanaffus) hamda LAN apparat standartlarini (540 Hz / 1.85 ms monitorlar va 8000 Hz / 0.125 ms sichqonchalar) kataloglarimizdan tekshiring.
Jonli efirda ehtimollikni aniq hisoblash har bir amalni dasturchilarning rasmiy qoidalariga asoslashni talab qiladi. Counter-Strike 2 oʻyinida Valve kompaniyasining rasmiy MR12 formati (counter-strike.net, Liquipedia CS2, HLTV.org) asosiy vaqtni 24 raund (har boʻlimda 12 raund), boshlangʻich pulni $800, magʻlubiyat bonusi pogʻonasini 5 bosqichda $1400 dan $3400 gacha ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400), raund davomiyligini 1 min 55 sec (115 sec) va C4 bomba taymerini 40 sec etib belgilaydi ($400 lik toʻplam bilan zararsizlantirish 5 sec, toʻplamsiz 10 sec). CT miltiqlari $2900 (M4A1-S) yoki $3000 (M4A4), T-tomon AK-47 quroli esa $2700 va AWP $4750 turganligi sababli, sovrin jamgʻarmasi $1,250,000 boʻlgan CS2 Major turnirlarida muhim raundni boy berish gandikap ehtimolligini darhol oʻzgartiradi. Sovrin jamgʻarmasi $1,250,000 boʻlgan CS2 Major turniridagi Best-of-3 seriyasidan aniq hisoblash misolini koʻrib chiqaylik: A jamoasiga 2.10 oʻnlik koeffitsiyent, B jamoasiga esa 1.75 berilgan. Avval dastlabki ehtimolliklarni topamiz: A jamoasi 1 / 2.10 = 47.62%, B jamoasi 1 / 1.75 = 57.14%. Yigʻindi 104.76% bozor marjasining 4.76% ekanligini koʻrsatadi. Marjani olib tashlaganda adolatli (no-vig) ehtimolliklar A jamoasi uchun 45.46% va B jamoasi uchun 54.54% boʻladi. Agar bizning taktik modelimiz — 24 raundlik MR12, boshlangʻich $800, $1400–$3400 bonus va tasdiqlangan 5 oʻyinchini hisobga olgan holda — A jamoasining haqiqiy imkoniyatini 51.00% deb baholasa, u holda: EV = (0.51 × (2.10 – 1)) – (1 – 0.51) = 0.561 – 0.490 = +0.071, yaʼni +7.10% kutilayotgan qiymat (+EV) hosil boʻladi.
MOBA oʻyinlarida gʻalaba ehtimolligi xarita obyektlarining qatʼiy taymerlari atrofida oʻzgaradi. Dota2.com va OpenDota.com maʼlumotlariga koʻra, Dota 2 da Lotus Pool har 3 min da meva yaratadi, Twin Gate portali orqali oʻtish 3 sec davom etadi, Wisdom Runes har 7 min da, Tormentor 20 min da paydo boʻladi, Roshan esa 8 min va 11 min oraligʻida qayta tugʻilib, Aegis 5 min (300 sec) amal qiladi. League of Legends (LoL Esports, gol.gg) oʻyinida Voidgrubs 5 min / 6 min da chiqadi, minora plastinalari 14 min da tushadi, ajdarlar har 5 min da tugʻiladi va Baron Nashor 20 min da chiqib, 3 min (180 sec) baff beradi. Valorant VCT (playvalorant.com, VLR.gg) oʻyinida raund 100 sec, Spike taymeri 45 sec, zararsizlantirish 7 sec (yarmi 3.5 sec), iqtisodiyot 800 dan 9000 kreditgacha, Valorant Champions sovrin jamgʻarmasi esa $2,250,000 ni tashkil etadi. Ushbu +7.10% EV ustunligiga konservativ Quarter-Kelly (0.25x) koeffitsiyentini qoʻllaganda, toʻliq Kelli ulushi f* = 0.071 / 1.10 = 6.45% analitik bankrollning tavsiya etilgan 1.61% miqdoriga tushiriladi. Bu intizom kapitalni CS2 ning 115 sec raundlaridagi, 40 sec C4 vaziyatlaridagi, Dota 2 ning 20 min Tormentor janglaridagi va Valorant ning 100 sec raundlaridagi tabiiy dispersiyadan himoya qiladi. Har bir tahlil oldidan rasmiy tarkiblarni (5 asosiy oʻyinchi + 1 stand-in va 4 × 30 sec taktik tanaffus) hamda LAN apparat standartlarini (540 Hz / 1.85 ms monitorlar va 8000 Hz / 0.125 ms sichqonchalar) kataloglarimizdan tekshiring.
Hisob-kitoblaringizni EsportsSignal jonli kataloglari bilan solishtiring: Jonli Matchlar Markazi · Jamoalar va Tarkiblar · Turnirlar · Pro Reytinglar · Meta Analitika · Kibersport Yangiliklari.