Premier Esports Betting & Live Streams
Comprehensive tournament coverage for CS2, Dota 2, and LoL with fast payouts.
Visit BetOnline Esports Official Portal →Premier Esports Betting & Live Streams
Comprehensive tournament coverage for CS2, Dota 2, and LoL with fast payouts.
Visit BetOnline Esports Official Portal →Ključni Matematični Parametri in Uradni Časovniki Iger
- P (%) = (1 / Odds) × 100 — Vsak predtekmovalni ali live trg v e-športu — naj gre za zmagovalca serije Best-of-3, skupno število rund v sistemu MR12 pri Counter-Strike 2 ali prvega Roshana pri Dota 2 — odraža implicirano verjetnost ter vgrajeno maržo operaterja (overround ali vig).
- EV = (P × (Odds – 1)) – (1 – P) — Za izračun dejanske pričakovane vrednosti (+EV) naš model najprej normalizira tržne kvote z deljenjem surove verjetnosti posameznega izida s skupno vsoto trga (kar pri 1.
- MR12 (24 · $800 · $1400–$3400 · 115 sec / 40 sec C4) · Dota 2 (20 min / 8–11 min / 5 min) · LoL (6 min / 14 min / 20 min) · Valorant (100 sec / 45 sec / 7 sec).
Analitična Konzola: Decimalne Kvote, Marža (Overround) in Pričakovana Vrednost (EV)
- 1. Break-Even (%) = (1 / Decimalna Kvota) × 100 | Overround (%) = [(1 / Odds A) + (1 / Odds B) – 1] × 100
- 2. No-Vig (%) = P_raw / (P_A + P_B) × 100 [1.90 vs 1.90 → 52.63% / 1.0526 = 50.00%]
- 3. EV (%) = [(P_model × Decimalna Kvota) – 1] × 100 = [P × (Odds – 1) – (1 – P)] × 100
- 4. Quarter-Kelly (0.25x) = 0.25 × [((Odds – 1) × P – (1 – P)) / (Odds – 1)] × 100
Kako Deluje Model Pretvorbe Kvot in Pričakovane Vrednosti (EV)
Vsak predtekmovalni ali live trg v e-športu — naj gre za zmagovalca serije Best-of-3, skupno število rund v sistemu MR12 pri Counter-Strike 2 ali prvega Roshana pri Dota 2 — odraža implicirano verjetnost ter vgrajeno maržo operaterja (overround ali vig). Ko sta dve izenačeni ekipi ocenjeni z decimalnima kvotama 1.90 proti 1.90, ima vsaka stran surovo implicirano verjetnost 1 / 1.90 = 52.63%. Vsota obeh strani znaša 105.26%, kar pomeni tržno maržo 5.26%. Brez odstranitve te 5.26% marže analitik preceni dejansko verjetnost trga.
Za izračun dejanske pričakovane vrednosti (+EV) naš model najprej normalizira tržne kvote z deljenjem surove verjetnosti posameznega izida s skupno vsoto trga (kar pri 1.90 / 1.90 poda pošteno verjetnost 50.00%). Nato primerjamo lastno oceno verjetnosti — izpeljano iz preverjene statistike zemljevidov, stabilnosti začetne postave (5 članov prve postave + 1 registrirana menjava stand-in) in uradne ekonomije popravka — s ponujeno kvoto. Ko realna možnost zmage preseže prag rentabilnosti kvote, enačba EV = (P × (Kvota – 1)) – (1 – P) pokaže pozitivno matematično pričakovanje.
Referenčna Tabela: Decimalne Kvote, Prag Break-Even in Zahteva +EV
| Decimalna Kvota | Break-Even (%) | Model % (+3% EV) | Tipičen Kontekst Esport Trga |
|---|---|---|---|
| 1.40 | 71.43% | 73.57% (+3.0% EV) | Bo3 Tier-1 · MR12 ($800 / $1400–$3400) |
| 1.65 | 60.61% | 62.42% (+3.0% EV) | CS2 / Valorant MR12 (-2.5 Handicap · 24 rds) |
| 1.90 | 52.63% | 54.21% (+3.0% EV) | 50/50 Bo3 (1.90 vs 1.90 · 52.63% Break-Even) |
| 2.10 | 47.62% | 49.05% (+3.0% EV) | Bo3 / Roshan (8–11 min) · Baron Nashor (20 min) |
| 2.50 | 40.00% | 41.20% (+3.0% EV) | Map 3 Decider / Force-Buy ($2700 AK-47 vs $2900 M4A1-S) |
| 3.20 | 31.25% | 32.19% (+3.0% EV) | Bo3 2:1 / Major ($1,250,000) & Champions ($2,250,000) |
Uradna Ekonomija Iger in Časovniki Ciljev pri Kvotah v Živo
Natančno ocenjevanje verjetnosti v živo zahteva, da vsak izračun temelji na uradnih pravilih razvijalcev. V Counter-Strike 2 uradni format MR12 družbe Valve (counter-strike.net, Liquipedia CS2, HLTV.org) določa redni del na 24 rund (12 na polčas), začetni denar $800, petstopenjsko lestvico bonusa za poraz od $1400 do $3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400), trajanje runde 1 min 55 sec (115 sec) in časovnik bombe C4 na 40 sec (onesposobitev traja 5 sec s kompletom za $400 ali 10 sec brez). Ker puške CT stanejo $2900 (M4A1-S) ali $3000 (M4A4) v primerjavi z $2700 za AK-47 in $4750 za AWP, izguba ključne runde na turnirjih Major z nagradnim skladom $1,250,000 takoj spremeni verjetnost pokritja hendikepa.
V igrah MOBA se verjetnost zmage spreminja glede na fiksne ure zemljevida. Po podatkih Dota2.com in OpenDota.com v Dota 2 Lotus Pool ustvari sadeže vsake 3 min, prehod skozi Twin Gate traja 3 sec, Wisdom Runes se pojavijo vsakih 7 min, Tormentor ob 20 min, Roshan pa se ponovno rodi med 8 min in 11 min s trajanjem Aegis 5 min (300 sec). V League of Legends (LoL Esports, gol.gg) se Voidgrubs pojavijo ob 5 min / 6 min, plošče stolpov padejo ob 14 min, zmaji se rodijo vsakih 5 min, Baron Nashor pa se pojavi ob 20 min z okrepitvijo za 3 min (180 sec). V Valorant VCT (playvalorant.com, VLR.gg) traja runda 100 sec, časovnik Spike znaša 45 sec s 7 sec onesposobitvijo (polovica 3.5 sec), ekonomija sega od 800 do 9000 kreditov, nagradni sklad Valorant Champions pa znaša $2,250,000.
Uradni Telemetrični Parametri za Modeliranje Verjetnosti
| Igra in Uradni Vir | Parameter Ekonomije in Runde | Časovniki Ciljev in Cene Opreme | Vpliv na Live Model |
|---|---|---|---|
| Counter-Strike 2 (counter-strike.net / HLTV.org) | MR12 (24) · $800 · $1400–$3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400) | M4A1-S $2900 · M4A4 $3000 · AK-47 $2700 · AWP $4750 · 115 sec / C4 40 sec (5 sec / 10 sec) | $1,250,000 CS2 Major · 5+1 Roster · 4 × 30 sec |
| Dota 2 (dota2.com / OpenDota.com) | Tormentor 20 min · Wisdom Runes 7 min · Lotus Pool 3 min | Roshan 8 min – 11 min · Aegis 5 min (300 sec) · Twin Gate 3 sec | Net Worth & High-Ground Siege EV |
| League of Legends (lolesports.com / gol.gg) | Voidgrubs 5 min / 6 min · Turret Plates 14 min | Baron Nashor 20 min · Buff 3 min (180 sec) · Dragon 5 min | Gold Conversion & Structure Objective EV |
| Valorant VCT (playvalorant.com / VLR.gg) | 100 sec · 800–9000 credits · 24 rds | Spike 45 sec · Defuse 7 sec (3.5 sec) · $2,250,000 Champions | VCT Retake & Ultimate Orb Economy EV |
Izračun Korak za Korakom in Quarter-Kelly Upravljanje Kapitala
Poglejmo si konkreten številčni primer iz serije Best-of-3 na turnirju CS2 Major z nagradnim skladom $1,250,000, kjer ima Ekipa A decimalno kvoto 2.10, Ekipa B pa kvoto 1.75. Najprej izračunamo surovi implicirani verjetnosti: Ekipa A ima 1 / 2.10 = 47.62%, Ekipa B pa 1 / 1.75 = 57.14%. Vsota 104.76% razkriva maržo 4.76%. Po odstranitvi marže sta pošteni tržni verjetnosti (no-vig) 45.46% za Ekipo A in 54.54% za Ekipo B. Če naš taktični model — ob upoštevanju 24 rund MR12, začetnih $800, bonusa $1400–$3400 in potrjene petčlanske postave — ocenjuje dejansko možnost Ekipe A na 51.00%, dobimo: EV = (0.51 × (2.10 – 1)) – (1 – 0.51) = 0.561 – 0.490 = +0.071 oziroma +7.10% pričakovane vrednosti (+EV).
Z uporabo konzervativnega množitelja Quarter-Kelly (0.25x) na to prednost +7.10% EV se polni Kellyjev delež f* = 0.071 / 1.10 = 6.45% prilagodi na priporočeno velikost pozicije 1.61% analitičnega proračuna. Ta disciplina ščiti kapital pred naravno varianco v 115 sec rundah CS2, 40 sec situacijah po nastavitvi C4, 20 min spopadih za Tormentorja v Dota 2 in 100 sec rundah Valoranta. Pred vsako analizo preverite uradne postave (5 začetnih igralcev + 1 menjava stand-in in 4 × 30 sec taktični odmori) ter strojne standarde LAN (monitorji 540 Hz / 1.85 ms in miške 8000 Hz / 0.125 ms) v naših imenikih.
Natančno ocenjevanje verjetnosti v živo zahteva, da vsak izračun temelji na uradnih pravilih razvijalcev. V Counter-Strike 2 uradni format MR12 družbe Valve (counter-strike.net, Liquipedia CS2, HLTV.org) določa redni del na 24 rund (12 na polčas), začetni denar $800, petstopenjsko lestvico bonusa za poraz od $1400 do $3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400), trajanje runde 1 min 55 sec (115 sec) in časovnik bombe C4 na 40 sec (onesposobitev traja 5 sec s kompletom za $400 ali 10 sec brez). Ker puške CT stanejo $2900 (M4A1-S) ali $3000 (M4A4) v primerjavi z $2700 za AK-47 in $4750 za AWP, izguba ključne runde na turnirjih Major z nagradnim skladom $1,250,000 takoj spremeni verjetnost pokritja hendikepa. Poglejmo si konkreten številčni primer iz serije Best-of-3 na turnirju CS2 Major z nagradnim skladom $1,250,000, kjer ima Ekipa A decimalno kvoto 2.10, Ekipa B pa kvoto 1.75. Najprej izračunamo surovi implicirani verjetnosti: Ekipa A ima 1 / 2.10 = 47.62%, Ekipa B pa 1 / 1.75 = 57.14%. Vsota 104.76% razkriva maržo 4.76%. Po odstranitvi marže sta pošteni tržni verjetnosti (no-vig) 45.46% za Ekipo A in 54.54% za Ekipo B. Če naš taktični model — ob upoštevanju 24 rund MR12, začetnih $800, bonusa $1400–$3400 in potrjene petčlanske postave — ocenjuje dejansko možnost Ekipe A na 51.00%, dobimo: EV = (0.51 × (2.10 – 1)) – (1 – 0.51) = 0.561 – 0.490 = +0.071 oziroma +7.10% pričakovane vrednosti (+EV).
V igrah MOBA se verjetnost zmage spreminja glede na fiksne ure zemljevida. Po podatkih Dota2.com in OpenDota.com v Dota 2 Lotus Pool ustvari sadeže vsake 3 min, prehod skozi Twin Gate traja 3 sec, Wisdom Runes se pojavijo vsakih 7 min, Tormentor ob 20 min, Roshan pa se ponovno rodi med 8 min in 11 min s trajanjem Aegis 5 min (300 sec). V League of Legends (LoL Esports, gol.gg) se Voidgrubs pojavijo ob 5 min / 6 min, plošče stolpov padejo ob 14 min, zmaji se rodijo vsakih 5 min, Baron Nashor pa se pojavi ob 20 min z okrepitvijo za 3 min (180 sec). V Valorant VCT (playvalorant.com, VLR.gg) traja runda 100 sec, časovnik Spike znaša 45 sec s 7 sec onesposobitvijo (polovica 3.5 sec), ekonomija sega od 800 do 9000 kreditov, nagradni sklad Valorant Champions pa znaša $2,250,000. Z uporabo konzervativnega množitelja Quarter-Kelly (0.25x) na to prednost +7.10% EV se polni Kellyjev delež f* = 0.071 / 1.10 = 6.45% prilagodi na priporočeno velikost pozicije 1.61% analitičnega proračuna. Ta disciplina ščiti kapital pred naravno varianco v 115 sec rundah CS2, 40 sec situacijah po nastavitvi C4, 20 min spopadih za Tormentorja v Dota 2 in 100 sec rundah Valoranta. Pred vsako analizo preverite uradne postave (5 začetnih igralcev + 1 menjava stand-in in 4 × 30 sec taktični odmori) ter strojne standarde LAN (monitorji 540 Hz / 1.85 ms in miške 8000 Hz / 0.125 ms) v naših imenikih.
Primerjajte svoje izračune z našimi direktoriji v živo na EsportsSignal: Center Tekem v Živo · Ekipe in Postave · Turnirji · Pro Lestvice · Meta Analitika · Esport Novice.