Premier Esports Betting & Live Streams
Comprehensive tournament coverage for CS2, Dota 2, and LoL with fast payouts.
Visit BetOnline Esports Official Portal →Premier Esports Betting & Live Streams
Comprehensive tournament coverage for CS2, Dota 2, and LoL with fast payouts.
Visit BetOnline Esports Official Portal →Matemaatilised Põhiparameetrid ja Ametlikud Mängukellad
- P (%) = (1 / Odds) × 100 — Iga mängueelne või live e-spordi turg — olgu selleks Best-of-3 seeria võitja, Counter-Strike 2 MR12 voorude koguarv või Dota 2 esimene Roshan — peegeldab kaudset tõenäosust pluss operaatori marginaali (overround ehk vig).
- EV = (P × (Odds – 1)) – (1 – P) — Tõelise oodatava väärtuse (+EV) leidmiseks normaliseerib meie mudel esmalt koefitsiendid, jagades iga tulemuse toore tõenäosuse turu kogusummaga (mis annab 1.
- MR12 (24 · $800 · $1400–$3400 · 115 sec / 40 sec C4) · Dota 2 (20 min / 8–11 min / 5 min) · LoL (6 min / 14 min / 20 min) · Valorant (100 sec / 45 sec / 7 sec).
Analüüsikonsool: Kümnendkoefitsiendid, Marginaal (Overround) ja Oodatav Väärtus (EV)
- 1. Break-Even (%) = (1 / Kümnendkoefitsient) × 100 | Overround (%) = [(1 / Odds A) + (1 / Odds B) – 1] × 100
- 2. No-Vig (%) = P_raw / (P_A + P_B) × 100 [1.90 vs 1.90 → 52.63% / 1.0526 = 50.00%]
- 3. EV (%) = [(P_model × Kümnendkoefitsient) – 1] × 100 = [P × (Odds – 1) – (1 – P)] × 100
- 4. Quarter-Kelly (0.25x) = 0.25 × [((Odds – 1) × P – (1 – P)) / (Odds – 1)] × 100
Kuidas Töötab Esporti Koefitsientide Teisendamise ja Oodatava Väärtuse (EV) Mudel
Iga mängueelne või live e-spordi turg — olgu selleks Best-of-3 seeria võitja, Counter-Strike 2 MR12 voorude koguarv või Dota 2 esimene Roshan — peegeldab kaudset tõenäosust pluss operaatori marginaali (overround ehk vig). Kui kahe võrdse meeskonna kümnendkoefitsiendid on 1.90 vs 1.90, on mõlema poole toores kaudne tõenäosus 1 / 1.90 = 52.63%. Kahe poole summa on 105.26%, mis tähendab 5.26% turumarginaali. Ilma seda 5.26% marginaali eemaldamata hindab analüütik turu tegelikku ootust üle.
Tõelise oodatava väärtuse (+EV) leidmiseks normaliseerib meie mudel esmalt koefitsiendid, jagades iga tulemuse toore tõenäosuse turu kogusummaga (mis annab 1.90 / 1.90 puhul õiglaseks tõenäosuseks 50.00%). Seejärel võrdleme oma mudeli sõltumatut hinnangut — mis põhineb kontrollitud kaardistatistikal, algkoosseisu stabiilsusel (5 põhimängijat + 1 registreeritud asendusmängija stand-in) ja ametlikul paigamajandusel — pakutava koefitsiendiga. Kui tegelik võiduvõimalus ületab koefitsiendi tasuvusläve, annab valem EV = (P × (Koefitsient – 1)) – (1 – P) positiivse matemaatilise ootuse.
Viitetabel: Kümnendkoefitsiendid, Break-Even Lävi ja +EV Nõue
| Kümnendkoefitsient | Break-Even (%) | Mudel % (+3% EV) | Tüüpiline Esporti Turukontekst |
|---|---|---|---|
| 1.40 | 71.43% | 73.57% (+3.0% EV) | Bo3 Tier-1 · MR12 ($800 / $1400–$3400) |
| 1.65 | 60.61% | 62.42% (+3.0% EV) | CS2 / Valorant MR12 (-2.5 Handicap · 24 rds) |
| 1.90 | 52.63% | 54.21% (+3.0% EV) | 50/50 Bo3 (1.90 vs 1.90 · 52.63% Break-Even) |
| 2.10 | 47.62% | 49.05% (+3.0% EV) | Bo3 / Roshan (8–11 min) · Baron Nashor (20 min) |
| 2.50 | 40.00% | 41.20% (+3.0% EV) | Map 3 Decider / Force-Buy ($2700 AK-47 vs $2900 M4A1-S) |
| 3.20 | 31.25% | 32.19% (+3.0% EV) | Bo3 2:1 / Major ($1,250,000) & Champions ($2,250,000) |
Ametlik Mängumajandus ja Objektide Taimerid Live-koefitsientides
Täpne live-tõenäosuste modelleerimine nõuab iga arvutuse sidumist arendajate ametlike reeglitega. Counter-Strike 2 ametlik Valve MR12 formaat (counter-strike.net, Liquipedia CS2, HLTV.org) määrab normaalajaks 24 vooru (12 poolaja kohta), algrahaks $800, 5-astmelise kaotusboonuse redeli $1400 kuni $3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400), vooru kestuseks 1 min 55 sec (115 sec) ja C4 pommi taimeriks 40 sec (kahjutustamine 5 sec $400 komplektiga või 10 sec ilma). Kuna CT vintpüssid maksavad $2900 (M4A1-S) või $3000 (M4A4) võrreldes T-poole $2700 AK-47 ja $4750 AWP-ga, muudab võtmevooru kaotus $1,250,000 auhinnafondiga CS2 Majoril koheselt händikäpi katmise tõenäosust.
MOBA mängudes liigub võidutõenäosus ümber kindlate kaardikellade. Vastavalt Dota2.com ja OpenDota.com andmetele tekivad Dota 2-s Lotus Pooli viljad iga 3 min järel, Twin Gate kanaldamine kestab 3 sec, Wisdom Runes ilmuvad iga 7 min järel, Tormentor tekib 20 min juures ja Roshan sünnib uuesti 8 min – 11 min aknas 5 min (300 sec) Aegise kestusega. League of Legendsis (LoL Esports, gol.gg) ilmuvad Voidgrubs 5 min / 6 min juures, torniplaadid langevad 14 min juures, draakonid sünnivad iga 5 min järel ja Baron Nashor ilmub 20 min juures 3 min (180 sec) võimendusega. Valorant VCT-s (playvalorant.com, VLR.gg) kestab voor 100 sec, Spike taimer on 45 sec ja kahjutustamine 7 sec (pool 3.5 sec), majandus ulatub 800-st 9000 krediidini ning Valorant Championsi auhinnafond on $2,250,000.
Ametlikud Telemeetriaparameetrid Tõenäosuse Modelleerimiseks
| Mäng ja Ametlik Allikas | Majanduse ja Vooru Parameeter | Objektide Taimerid ja Varustuse Hinnad | Mõju Live-mudelile |
|---|---|---|---|
| Counter-Strike 2 (counter-strike.net / HLTV.org) | MR12 (24) · $800 · $1400–$3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400) | M4A1-S $2900 · M4A4 $3000 · AK-47 $2700 · AWP $4750 · 115 sec / C4 40 sec (5 sec / 10 sec) | $1,250,000 CS2 Major · 5+1 Roster · 4 × 30 sec |
| Dota 2 (dota2.com / OpenDota.com) | Tormentor 20 min · Wisdom Runes 7 min · Lotus Pool 3 min | Roshan 8 min – 11 min · Aegis 5 min (300 sec) · Twin Gate 3 sec | Net Worth & High-Ground Siege EV |
| League of Legends (lolesports.com / gol.gg) | Voidgrubs 5 min / 6 min · Turret Plates 14 min | Baron Nashor 20 min · Buff 3 min (180 sec) · Dragon 5 min | Gold Conversion & Structure Objective EV |
| Valorant VCT (playvalorant.com / VLR.gg) | 100 sec · 800–9000 credits · 24 rds | Spike 45 sec · Defuse 7 sec (3.5 sec) · $2,250,000 Champions | VCT Retake & Ultimate Orb Economy EV |
Samm-sammuline Arvutusnäide ja Quarter-Kelly Bankrolli Haldus
Vaatame konkreetset arvutusnäidet $1,250,000 CS2 Majori Best-of-3 seeriast, kus Meeskond A koefitsient on 2.10 ja Meeskond B koefitsient 1.75. Esmalt leiame toored kaudsed tõenäosused: Meeskond A on 1 / 2.10 = 47.62% ja Meeskond B on 1 / 1.75 = 57.14%. Summa 104.76% näitab 4.76% marginaali. Pärast marginaali eemaldamist on õiglased (no-vig) tõenäosused 45.46% Meeskonnale A ja 54.54% Meeskonnale B. Kui meie taktikaline mudel — arvestades 24 vooru MR12, $800 algraha, $1400–$3400 kaotusboonust ja kinnitatud 5-liikmelist algkoosseisu — hindab Meeskond A tegelikuks võiduvõimaluseks 51.00%, saame: EV = (0.51 × (2.10 – 1)) – (1 – 0.51) = 0.561 – 0.490 = +0.071 ehk +7.10% oodatavat väärtust (+EV).
Rakendades sellele +7.10% EV eelisele konservatiivset Quarter-Kelly (0.25x) kordajat, taandub täielik Kelly murdosa f* = 0.071 / 1.10 = 6.45% soovituslikule 1.61% positsioonile analüütilisest eelarvest. See distsipliin kaitseb kapitali loomuliku variatsiooni eest 115 sec CS2 voorudes, 40 sec C4 olukordades, 20 min Dota 2 Tormentori võitlustes ja 100 sec Valoranti voorudes. Kontrollige enne iga analüüsi ametlikke koosseise (5 põhimängijat + 1 stand-in ja 4 × 30 sec taktikalised pausid) ning LAN-riistvara standardeid (540 Hz / 1.85 ms monitorid ja 8000 Hz / 0.125 ms hiired) meie kataloogides.
Täpne live-tõenäosuste modelleerimine nõuab iga arvutuse sidumist arendajate ametlike reeglitega. Counter-Strike 2 ametlik Valve MR12 formaat (counter-strike.net, Liquipedia CS2, HLTV.org) määrab normaalajaks 24 vooru (12 poolaja kohta), algrahaks $800, 5-astmelise kaotusboonuse redeli $1400 kuni $3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400), vooru kestuseks 1 min 55 sec (115 sec) ja C4 pommi taimeriks 40 sec (kahjutustamine 5 sec $400 komplektiga või 10 sec ilma). Kuna CT vintpüssid maksavad $2900 (M4A1-S) või $3000 (M4A4) võrreldes T-poole $2700 AK-47 ja $4750 AWP-ga, muudab võtmevooru kaotus $1,250,000 auhinnafondiga CS2 Majoril koheselt händikäpi katmise tõenäosust. Vaatame konkreetset arvutusnäidet $1,250,000 CS2 Majori Best-of-3 seeriast, kus Meeskond A koefitsient on 2.10 ja Meeskond B koefitsient 1.75. Esmalt leiame toored kaudsed tõenäosused: Meeskond A on 1 / 2.10 = 47.62% ja Meeskond B on 1 / 1.75 = 57.14%. Summa 104.76% näitab 4.76% marginaali. Pärast marginaali eemaldamist on õiglased (no-vig) tõenäosused 45.46% Meeskonnale A ja 54.54% Meeskonnale B. Kui meie taktikaline mudel — arvestades 24 vooru MR12, $800 algraha, $1400–$3400 kaotusboonust ja kinnitatud 5-liikmelist algkoosseisu — hindab Meeskond A tegelikuks võiduvõimaluseks 51.00%, saame: EV = (0.51 × (2.10 – 1)) – (1 – 0.51) = 0.561 – 0.490 = +0.071 ehk +7.10% oodatavat väärtust (+EV).
MOBA mängudes liigub võidutõenäosus ümber kindlate kaardikellade. Vastavalt Dota2.com ja OpenDota.com andmetele tekivad Dota 2-s Lotus Pooli viljad iga 3 min järel, Twin Gate kanaldamine kestab 3 sec, Wisdom Runes ilmuvad iga 7 min järel, Tormentor tekib 20 min juures ja Roshan sünnib uuesti 8 min – 11 min aknas 5 min (300 sec) Aegise kestusega. League of Legendsis (LoL Esports, gol.gg) ilmuvad Voidgrubs 5 min / 6 min juures, torniplaadid langevad 14 min juures, draakonid sünnivad iga 5 min järel ja Baron Nashor ilmub 20 min juures 3 min (180 sec) võimendusega. Valorant VCT-s (playvalorant.com, VLR.gg) kestab voor 100 sec, Spike taimer on 45 sec ja kahjutustamine 7 sec (pool 3.5 sec), majandus ulatub 800-st 9000 krediidini ning Valorant Championsi auhinnafond on $2,250,000. Rakendades sellele +7.10% EV eelisele konservatiivset Quarter-Kelly (0.25x) kordajat, taandub täielik Kelly murdosa f* = 0.071 / 1.10 = 6.45% soovituslikule 1.61% positsioonile analüütilisest eelarvest. See distsipliin kaitseb kapitali loomuliku variatsiooni eest 115 sec CS2 voorudes, 40 sec C4 olukordades, 20 min Dota 2 Tormentori võitlustes ja 100 sec Valoranti voorudes. Kontrollige enne iga analüüsi ametlikke koosseise (5 põhimängijat + 1 stand-in ja 4 × 30 sec taktikalised pausid) ning LAN-riistvara standardeid (540 Hz / 1.85 ms monitorid ja 8000 Hz / 0.125 ms hiired) meie kataloogides.
Võrrelge oma arvutusi EsportsSignali reaalajas kataloogidega: Live Mängude Keskus · Meeskonnad ja Koosseisud · Turniirid · Pro Edetabelid · Meta Analüütika · Esporti Uudised.