Esport Odds Kalkulátor, Implikált Valószínűség és Várható Érték (EV)

IMPLIED PROBABILITY · OVERROUND · KELLY +EV CS2 · Dota 2 · LoL · Valorant
Implied Prob (Team A)
54.05%
Bookmaker Margin (Overround)
5.33%
Expected Value (EV %)
+4.53%
Recommended Bankroll Stake
1.33%

Premier Esports Betting & Live Streams

Comprehensive tournament coverage for CS2, Dota 2, and LoL with fast payouts.

Visit BetOnline Esports Official Portal →

Premier Esports Betting & Live Streams

Comprehensive tournament coverage for CS2, Dota 2, and LoL with fast payouts.

Visit BetOnline Esports Official Portal →
Szerkesztői és partneri tájékoztató (18+ · Affiliate Disclosure): Az EsportsSignal független matematikai kalkulátorokat és esport telemetriai elemzéseket tesz közzé. Egyes oldalakon partnerlinkek (affiliate links / sponsored) találhatók; ha ezeken keresztül regisztrál, jutalékot kaphatunk az Ön számára felmerülő többletköltség nélkül. Ez az eszköz kizárólag oktatási és elemzési célokat szolgál. 18+ Játsszon felelősségteljesen.
MATEMATIKAI ESZKÖZ ÉS TELEMETRIA

Matematikai Alapparaméterek és Hivatalos Játékidőzítők

  • P (%) = (1 / Odds) × 100 — Minden mérkőzés előtti vagy élő esport piac — legyen szó egy Best-of-3 széria győzteséről, a Counter-Strike 2 MR12 körszámáról vagy a Dota 2 első Roshan piacáról — egy implikált valószínűséget és egy beépített szolgáltatói árrést (overround vagy vig) tükröz.
  • EV = (P × (Odds – 1)) – (1 – P) — A valódi várható érték (+EV) kiszűréséhez modellünk először normalizálja a piaci szorzókat úgy, hogy az egyes kimenetelek nyers valószínűségét elosztja a teljes piaci összeggel (így 1.
  • MR12 (24 · $800 · $1400–$3400 · 115 sec / 40 sec C4) · Dota 2 (20 min / 8–11 min / 5 min) · LoL (6 min / 14 min / 20 min) · Valorant (100 sec / 45 sec / 7 sec).

Elemző Konzol: Decimális Oddsok, Árrés (Overround) és Várható Érték (EV)

  • 1. Break-Even (%) = (1 / Decimális Odds) × 100 | Overround (%) = [(1 / Odds A) + (1 / Odds B) – 1] × 100
  • 2. No-Vig (%) = P_raw / (P_A + P_B) × 100 [1.90 vs 1.90 → 52.63% / 1.0526 = 50.00%]
  • 3. EV (%) = [(P_model × Decimális Odds) – 1] × 100 = [P × (Odds – 1) – (1 – P)] × 100
  • 4. Quarter-Kelly (0.25x) = 0.25 × [((Odds – 1) × P – (1 – P)) / (Odds – 1)] × 100

Hogyan Működik az Esport Odds Konverziós és Várható Érték (EV) Modell

Minden mérkőzés előtti vagy élő esport piac — legyen szó egy Best-of-3 széria győzteséről, a Counter-Strike 2 MR12 körszámáról vagy a Dota 2 első Roshan piacáról — egy implikált valószínűséget és egy beépített szolgáltatói árrést (overround vagy vig) tükröz. Amikor két kiegyenlített csapat 1.90 és 1.90 decimális szorzón áll, mindkét oldal nyers implikált valószínűsége 1 / 1.90 = 52.63%. A két oldal összege 105.26%, ami 5.26%-os piaci árrést jelent. Ennek az 5.26%-os árrésnek a levonása nélkül az elemző túlbecsüli a piac valós várakozását.

A valódi várható érték (+EV) kiszűréséhez modellünk először normalizálja a piaci szorzókat úgy, hogy az egyes kimenetelek nyers valószínűségét elosztja a teljes piaci összeggel (így 1.90 / 1.90 esetén 50.00% fair valószínűséget kapunk). Ezután összevetjük saját független becslésünket — amely az igazolt pályastatisztikákon, a kezdőcsapat stabilitásán (5 kezdőjátékos + 1 regisztrált csere stand-in) és a hivatalos patch-gazdaságon alapul — a kínált szorzóval. Ha a becsült nyerési esély meghaladja a szorzó break-even küszöbét, az EV = (P × (Odds – 1)) – (1 – P) képlet pozitív matematikai várható értéket ad.

Referencia Táblázat: Decimális Szorzók, Break-Even Küszöb és +EV Követelmény

Decimális Odds Break-Even (%) Modell % (+3% EV) Tipikus Esport Piaci Kontextus
1.40 71.43% 73.57% (+3.0% EV) Bo3 Tier-1 · MR12 ($800 / $1400–$3400)
1.65 60.61% 62.42% (+3.0% EV) CS2 / Valorant MR12 (-2.5 Handicap · 24 rds)
1.90 52.63% 54.21% (+3.0% EV) 50/50 Bo3 (1.90 vs 1.90 · 52.63% Break-Even)
2.10 47.62% 49.05% (+3.0% EV) Bo3 / Roshan (8–11 min) · Baron Nashor (20 min)
2.50 40.00% 41.20% (+3.0% EV) Map 3 Decider / Force-Buy ($2700 AK-47 vs $2900 M4A1-S)
3.20 31.25% 32.19% (+3.0% EV) Bo3 2:1 / Major ($1,250,000) & Champions ($2,250,000)

Hivatalos Játékgazdaság és Objektum Időzítők az Élő Oddsokban

Az élő esport valószínűségek pontos számításához minden lépést a fejlesztők hivatalos szabályrendszerére kell alapozni. A Counter-Strike 2 hivatalos Valve MR12 formátuma (counter-strike.net, Liquipedia CS2, HLTV.org) 24 rendes játékidős kört (félidőnként 12-t), $800 kezdőpénzt, ötlépcsős vereségbónusz-létrát ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400), 1 min 55 sec (115 sec) köridőt és 40 sec C4 bombaidőzítőt (hatástalanítás 5 sec a $400-os kittel, 10 sec nélküle) ír elő. Mivel a CT-karabélyok $2900-ba (M4A1-S) vagy $3000-ba (M4A4) kerülnek a T-oldali $2700-os AK-47-tel és a $4750-os AWP-vel szemben, egy kulcskör elvesztése az $1,250,000 összdíjazású CS2 Major tornákon azonnal átírja a hendikep esélyeket.

A MOBA címekben a győzelmi valószínűség determinisztikus pályaórákhoz igazodik. A Dota2.com és az OpenDota.com adatai szerint a Dota 2-ben a Lotus Pool 3 min-enként terem gyümölcsöt, a Twin Gate átkelés 3 sec-ig tart, a Wisdom Runes 7 min-enként jelennek meg, a Tormentor 20 min-nél érkezik, Roshan pedig 8 min és 11 min között éled újra 5 min (300 sec) Aegis időtartammal. A League of Legends-ben (LoL Esports, gol.gg) a Voidgrubs 5 min / 6 min-nél jelennek meg, a toronypáncélok 14 min-nél hullanak le, a sárkányok 5 min-enként élednek újra, Baron Nashor pedig 20 min-nél jelenik meg 3 min (180 sec) erősítéssel. A Valorant VCT-ben (playvalorant.com, VLR.gg) egy kör 100 sec, a Spike 45 sec alatt robban 7 sec hatástalanítással (félidő 3.5 sec), a gazdaság 800 és 9000 kredit között mozog, a Valorant Champions díjalapja pedig $2,250,000.

Hivatalos Telemetriai Paraméterek a Valószínűségi Modellezéshez

Játék és Hivatalos Forrás Gazdasági és Kör Paraméter Objektum Időzítők és Felszerelés Árak Hatás az Élő Modellre
Counter-Strike 2 (counter-strike.net / HLTV.org) MR12 (24) · $800 · $1400–$3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400) M4A1-S $2900 · M4A4 $3000 · AK-47 $2700 · AWP $4750 · 115 sec / C4 40 sec (5 sec / 10 sec) $1,250,000 CS2 Major · 5+1 Roster · 4 × 30 sec
Dota 2 (dota2.com / OpenDota.com) Tormentor 20 min · Wisdom Runes 7 min · Lotus Pool 3 min Roshan 8 min – 11 min · Aegis 5 min (300 sec) · Twin Gate 3 sec Net Worth & High-Ground Siege EV
League of Legends (lolesports.com / gol.gg) Voidgrubs 5 min / 6 min · Turret Plates 14 min Baron Nashor 20 min · Buff 3 min (180 sec) · Dragon 5 min Gold Conversion & Structure Objective EV
Valorant VCT (playvalorant.com / VLR.gg) 100 sec · 800–9000 credits · 24 rds Spike 45 sec · Defuse 7 sec (3.5 sec) · $2,250,000 Champions VCT Retake & Ultimate Orb Economy EV

Számítási Példa Lépésről Lépésre és Quarter-Kelly Bankroll Kezelés

Nézzünk egy konkrét számítási példát egy $1,250,000 díjazású CS2 Major Best-of-3 szériájára, ahol az A csapat szorzója 2.10, a B csapaté pedig 1.75. Először kiszámítjuk a nyers implikált valószínűségeket: az A csapatnál 1 / 2.10 = 47.62%, a B csapatnál 1 / 1.75 = 57.14%. A 104.76%-os összeg 4.76%-os árrést mutat. Az árrés eltávolítása után a fair (no-vig) piaci esélyek: 45.46% (A csapat) és 54.54% (B csapat). Ha taktikai modellünk — figyelembe véve a 24 körös MR12 szabályt, a $800 kezdőpénzt, az $1400–$3400 vereségbónuszt és a megerősített 5 fős kezdőcsapatot — 51.00%-ra teszi az A csapat valós esélyét, a képlet: EV = (0.51 × (2.10 – 1)) – (1 – 0.51) = 0.561 – 0.490 = +0.071, azaz +7.10% várható érték (+EV).

A konzervatív Quarter-Kelly (0.25x) szorzó alkalmazásával erre a +7.10% EV előnyre a teljes Kelly-hányados f* = 0.071 / 1.10 = 6.45% helyett 1.61%-os pozícióméretet kapunk az elemzői bankrollból. Ez a fegyelem védi a tőkét a 115 sec-os CS2 körök, a 40 sec-os C4 szituációk, a 20 min-es Dota 2 Tormentor harcok és a 100 sec-os Valorant körök természetes szórásától. Elemzés előtt mindig ellenőrizze a hivatalos kereteket (5 kezdő + 1 stand-in csere és 4 × 30 sec taktikai időkérés) és a LAN hardver szabványokat (540 Hz / 1.85 ms monitorok és 8000 Hz / 0.125 ms egerek) adatbázisainkban.

Az élő esport valószínűségek pontos számításához minden lépést a fejlesztők hivatalos szabályrendszerére kell alapozni. A Counter-Strike 2 hivatalos Valve MR12 formátuma (counter-strike.net, Liquipedia CS2, HLTV.org) 24 rendes játékidős kört (félidőnként 12-t), $800 kezdőpénzt, ötlépcsős vereségbónusz-létrát ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400), 1 min 55 sec (115 sec) köridőt és 40 sec C4 bombaidőzítőt (hatástalanítás 5 sec a $400-os kittel, 10 sec nélküle) ír elő. Mivel a CT-karabélyok $2900-ba (M4A1-S) vagy $3000-ba (M4A4) kerülnek a T-oldali $2700-os AK-47-tel és a $4750-os AWP-vel szemben, egy kulcskör elvesztése az $1,250,000 összdíjazású CS2 Major tornákon azonnal átírja a hendikep esélyeket. Nézzünk egy konkrét számítási példát egy $1,250,000 díjazású CS2 Major Best-of-3 szériájára, ahol az A csapat szorzója 2.10, a B csapaté pedig 1.75. Először kiszámítjuk a nyers implikált valószínűségeket: az A csapatnál 1 / 2.10 = 47.62%, a B csapatnál 1 / 1.75 = 57.14%. A 104.76%-os összeg 4.76%-os árrést mutat. Az árrés eltávolítása után a fair (no-vig) piaci esélyek: 45.46% (A csapat) és 54.54% (B csapat). Ha taktikai modellünk — figyelembe véve a 24 körös MR12 szabályt, a $800 kezdőpénzt, az $1400–$3400 vereségbónuszt és a megerősített 5 fős kezdőcsapatot — 51.00%-ra teszi az A csapat valós esélyét, a képlet: EV = (0.51 × (2.10 – 1)) – (1 – 0.51) = 0.561 – 0.490 = +0.071, azaz +7.10% várható érték (+EV).

A MOBA címekben a győzelmi valószínűség determinisztikus pályaórákhoz igazodik. A Dota2.com és az OpenDota.com adatai szerint a Dota 2-ben a Lotus Pool 3 min-enként terem gyümölcsöt, a Twin Gate átkelés 3 sec-ig tart, a Wisdom Runes 7 min-enként jelennek meg, a Tormentor 20 min-nél érkezik, Roshan pedig 8 min és 11 min között éled újra 5 min (300 sec) Aegis időtartammal. A League of Legends-ben (LoL Esports, gol.gg) a Voidgrubs 5 min / 6 min-nél jelennek meg, a toronypáncélok 14 min-nél hullanak le, a sárkányok 5 min-enként élednek újra, Baron Nashor pedig 20 min-nél jelenik meg 3 min (180 sec) erősítéssel. A Valorant VCT-ben (playvalorant.com, VLR.gg) egy kör 100 sec, a Spike 45 sec alatt robban 7 sec hatástalanítással (félidő 3.5 sec), a gazdaság 800 és 9000 kredit között mozog, a Valorant Champions díjalapja pedig $2,250,000. A konzervatív Quarter-Kelly (0.25x) szorzó alkalmazásával erre a +7.10% EV előnyre a teljes Kelly-hányados f* = 0.071 / 1.10 = 6.45% helyett 1.61%-os pozícióméretet kapunk az elemzői bankrollból. Ez a fegyelem védi a tőkét a 115 sec-os CS2 körök, a 40 sec-os C4 szituációk, a 20 min-es Dota 2 Tormentor harcok és a 100 sec-os Valorant körök természetes szórásától. Elemzés előtt mindig ellenőrizze a hivatalos kereteket (5 kezdő + 1 stand-in csere és 4 × 30 sec taktikai időkérés) és a LAN hardver szabványokat (540 Hz / 1.85 ms monitorok és 8000 Hz / 0.125 ms egerek) adatbázisainkban.

Hasonlítsa össze számításait az EsportsSignal élő adatbázisaival: Élő Meccsközpont · Csapatok és Keretek · Versenyek · Pro Ranglisták · Meta Analitika · Esport Hírek.