Premier Esports Betting & Live Streams
Comprehensive tournament coverage for CS2, Dota 2, and LoL with fast payouts.
Visit BetOnline Esports Official Portal →Premier Esports Betting & Live Streams
Comprehensive tournament coverage for CS2, Dota 2, and LoL with fast payouts.
Visit BetOnline Esports Official Portal →Kľúčové Matematické Parametre a Oficiálne Herné Časovače
- P (%) = (1 / Odds) × 100 — Každý predzápasový alebo live trh v e-športe — či už ide o víťaza série Best-of-3, celkový počet kôl v systéme MR12 v Counter-Strike 2 alebo prvého Roshana v Dota 2 — v sebe nesie implikovanú pravdepodobnosť a zabudovanú maržu operátora (overround alebo vig).
- EV = (P × (Odds – 1)) – (1 – P) — Aby sme izolovali skutočnú očakávanú hodnotu (+EV), náš model najprv normalizuje trhové kurzy vydelením hrubej pravdepodobnosti každého výsledku celkovým súčtom trhu (čo pri kurzoch 1.
- MR12 (24 · $800 · $1400–$3400 · 115 sec / 40 sec C4) · Dota 2 (20 min / 8–11 min / 5 min) · LoL (6 min / 14 min / 20 min) · Valorant (100 sec / 45 sec / 7 sec).
Analytická Konzola: Desatinné Kurzy, Marža (Overround) a Očakávaná Hodnota (EV)
- 1. Break-Even (%) = (1 / Desatinný Kurz) × 100 | Overround (%) = [(1 / Odds A) + (1 / Odds B) – 1] × 100
- 2. No-Vig (%) = P_raw / (P_A + P_B) × 100 [1.90 vs 1.90 → 52.63% / 1.0526 = 50.00%]
- 3. EV (%) = [(P_model × Desatinný Kurz) – 1] × 100 = [P × (Odds – 1) – (1 – P)] × 100
- 4. Quarter-Kelly (0.25x) = 0.25 × [((Odds – 1) × P – (1 – P)) / (Odds – 1)] × 100
Ako Funguje Model Prepočtu Esportových Kurzov a Očakávanej Hodnoty (EV)
Každý predzápasový alebo live trh v e-športe — či už ide o víťaza série Best-of-3, celkový počet kôl v systéme MR12 v Counter-Strike 2 alebo prvého Roshana v Dota 2 — v sebe nesie implikovanú pravdepodobnosť a zabudovanú maržu operátora (overround alebo vig). Keď sú dva vyrovnané tímy ocenené desatinnými kurzami 1.90 proti 1.90, každá strana má hrubú implikovanú pravdepodobnosť 1 / 1.90 = 52.63%. Súčet oboch strán predstavuje 105.26%, čo znamená trhovú maržu 5.26%. Bez odpočítania tejto marže 5.26% analytik nadhodnocuje skutočnú trhovú pravdepodobnosť a chybne určuje férovú hodnotu kurzu.
Aby sme izolovali skutočnú očakávanú hodnotu (+EV), náš model najprv normalizuje trhové kurzy vydelením hrubej pravdepodobnosti každého výsledku celkovým súčtom trhu (čo pri kurzoch 1.90 / 1.90 dáva férovú pravdepodobnosť 50.00% pre každú stranu). Následne porovnáme vlastný odhad pravdepodobnosti — odvodený z overenej štatistiky máp, stability základnej zostavy (5 hráčov základu + 1 registrovaný náhradník stand-in) a oficiálnej ekonomiky patchu — s ponúkaným kurzom. Ak odhadovaná šanca na výhru prekročí prah rentability kurzu, vzorec EV = (P × (Kurz – 1)) – (1 – P) vykazuje kladnú matematickú hodnotu.
Referenčná Tabuľka: Desatinné Kurzy, Prah Break-Even a Požiadavka +EV
| Desatinný Kurz | Break-Even (%) | Model % (+3% EV) | Typický Kontext Esportového Trhu |
|---|---|---|---|
| 1.40 | 71.43% | 73.57% (+3.0% EV) | Bo3 Tier-1 · MR12 ($800 / $1400–$3400) |
| 1.65 | 60.61% | 62.42% (+3.0% EV) | CS2 / Valorant MR12 (-2.5 Handicap · 24 rds) |
| 1.90 | 52.63% | 54.21% (+3.0% EV) | 50/50 Bo3 (1.90 vs 1.90 · 52.63% Break-Even) |
| 2.10 | 47.62% | 49.05% (+3.0% EV) | Bo3 / Roshan (8–11 min) · Baron Nashor (20 min) |
| 2.50 | 40.00% | 41.20% (+3.0% EV) | Map 3 Decider / Force-Buy ($2700 AK-47 vs $2900 M4A1-S) |
| 3.20 | 31.25% | 32.19% (+3.0% EV) | Bo3 2:1 / Major ($1,250,000) & Champions ($2,250,000) |
Oficiálna Herná Ekonomika a Časovače Objektov Riadiace Live Kurzy
Presné modelovanie pravdepodobnosti v živom e-športe vyžaduje oprieť každý výpočet o oficiálne pravidlá vývojárov. V Counter-Strike 2 stanovuje oficiálny formát MR12 od spoločnosti Valve (counter-strike.net, Liquipedia CS2, HLTV.org) základný hrací čas na 24 kôl (12 na polčas), štartovný rozpočet $800, päťstupňový rebríček bonusu za prehru od $1400 do $3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400), dĺžku kola 1 min 55 sec (115 sec) a časovač bomby C4 na 40 sec (zneškodnenie trvá 5 sec so súpravou za $400 alebo 10 sec bez súpravy). Keďže pušky CT stoja $2900 (M4A1-S) alebo $3000 (M4A4) oproti $2700 za AK-47 na strane T a $4750 za AWP, strata kľúčového kola na turnajoch Major s dotáciou $1,250,000 okamžite mení pravdepodobnosť pokrytia hendikepu.
V tituloch MOBA sa pravdepodobnosť výhry mení podľa pevných herných hodín. Podľa oficiálnej dokumentácie Dota2.com a dát OpenDota.com sa v Dota 2 plody Lotus Pool objavujú každé 3 min, rotácia bránou Twin Gate trvá 3 sec, runy múdrosti (Wisdom Runes) sa rodia každých 7 min, Tormentor vstupuje do hry v 20 min a Roshan sa obnovuje v okne 8 min – 11 min s dobou trvania Aegis 5 min (300 sec). V League of Legends (LoL Esports, gol.gg) sa Voidgrubs objavujú v 5 min / 6 min, pláty veží padajú v 14 min, draky sa rodia každých 5 min a Baron Nashor nastupuje v 20 min s buffom na 3 min (180 sec). Vo Valorant VCT (playvalorant.com, VLR.gg) trvá kolo 100 sec, časovač Spike je 45 sec so zneškodnením za 7 sec (polovica 3.5 sec), ekonomika pracuje v rozmedzí 800 až 9000 kreditov a prize pool Valorant Champions dosahuje $2,250,000.
Oficiálne Telemetrické Parametre pre Modelovanie Pravdepodobnosti
| Titul a Oficiálny Zdroj | Parameter Ekonomiky a Kola | Časovače Objektov a Ceny Výbavy | Vplyv na Live Model |
|---|---|---|---|
| Counter-Strike 2 (counter-strike.net / HLTV.org) | MR12 (24) · $800 · $1400–$3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400) | M4A1-S $2900 · M4A4 $3000 · AK-47 $2700 · AWP $4750 · 115 sec / C4 40 sec (5 sec / 10 sec) | $1,250,000 CS2 Major · 5+1 Roster · 4 × 30 sec |
| Dota 2 (dota2.com / OpenDota.com) | Tormentor 20 min · Wisdom Runes 7 min · Lotus Pool 3 min | Roshan 8 min – 11 min · Aegis 5 min (300 sec) · Twin Gate 3 sec | Net Worth & High-Ground Siege EV |
| League of Legends (lolesports.com / gol.gg) | Voidgrubs 5 min / 6 min · Turret Plates 14 min | Baron Nashor 20 min · Buff 3 min (180 sec) · Dragon 5 min | Gold Conversion & Structure Objective EV |
| Valorant VCT (playvalorant.com / VLR.gg) | 100 sec · 800–9000 credits · 24 rds | Spike 45 sec · Defuse 7 sec (3.5 sec) · $2,250,000 Champions | VCT Retake & Ultimate Orb Economy EV |
Výpočtový Príklad Krok za Krokom a Quarter-Kelly Správa Bankrollu
Ukážme si praktický výpočet na sérii Best-of-3 na turnaji CS2 Major s dotáciou $1,250,000, kde má Tím A desatinný kurz 2.10 a Tím B kurz 1.75. Najprv spočítame hrubé implikované pravdepodobnosti: Tím A má 1 / 2.10 = 47.62% a Tím B má 1 / 1.75 = 57.14%. Súčet 104.76% odhaľuje maržu 4.76%. Po očistení o maržu získame férové trhové pravdepodobnosti (no-vig) 45.46% pre Tím A a 54.54% pre Tím B. Ak náš taktický model — zohľadňujúci 24 kôl MR12, štartovných $800, bonus $1400–$3400 a potvrdenú päťčlennú zostavu — odhaduje skutočnú šancu Tímu A na 51.00%, dosadíme do rovnice: EV = (0.51 × (2.10 – 1)) – (1 – 0.51) = 0.561 – 0.490 = +0.071, teda +7.10% očakávanej hodnoty (+EV).
Pri použití konzervatívneho násobiteľa Quarter-Kelly (0.25x) na túto výhodu +7.10% EV sa plný Kellyho zlomok f* = 0.071 / 1.10 = 6.45% upraví na odporúčanú veľkosť pozície 1.61% analytického bankrollu. Táto disciplína chráni kapitál pred prirodzenou varianciou v 115 sec kolách CS2, 40 sec situáciách po položení C4, 20 min súbojoch o Tormentora v Dota 2 a 100 sec kolách Valorantu. Pred každou analýzou vždy overte oficiálne zostavy (5 hráčov základu + 1 náhradník stand-in a 4 × 30 sec taktické pauzy) aj hardvérové štandardy LAN (monitory 540 Hz / 1.85 ms a myši 8000 Hz / 0.125 ms) v našich prehľadoch.
Presné modelovanie pravdepodobnosti v živom e-športe vyžaduje oprieť každý výpočet o oficiálne pravidlá vývojárov. V Counter-Strike 2 stanovuje oficiálny formát MR12 od spoločnosti Valve (counter-strike.net, Liquipedia CS2, HLTV.org) základný hrací čas na 24 kôl (12 na polčas), štartovný rozpočet $800, päťstupňový rebríček bonusu za prehru od $1400 do $3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400), dĺžku kola 1 min 55 sec (115 sec) a časovač bomby C4 na 40 sec (zneškodnenie trvá 5 sec so súpravou za $400 alebo 10 sec bez súpravy). Keďže pušky CT stoja $2900 (M4A1-S) alebo $3000 (M4A4) oproti $2700 za AK-47 na strane T a $4750 za AWP, strata kľúčového kola na turnajoch Major s dotáciou $1,250,000 okamžite mení pravdepodobnosť pokrytia hendikepu. Ukážme si praktický výpočet na sérii Best-of-3 na turnaji CS2 Major s dotáciou $1,250,000, kde má Tím A desatinný kurz 2.10 a Tím B kurz 1.75. Najprv spočítame hrubé implikované pravdepodobnosti: Tím A má 1 / 2.10 = 47.62% a Tím B má 1 / 1.75 = 57.14%. Súčet 104.76% odhaľuje maržu 4.76%. Po očistení o maržu získame férové trhové pravdepodobnosti (no-vig) 45.46% pre Tím A a 54.54% pre Tím B. Ak náš taktický model — zohľadňujúci 24 kôl MR12, štartovných $800, bonus $1400–$3400 a potvrdenú päťčlennú zostavu — odhaduje skutočnú šancu Tímu A na 51.00%, dosadíme do rovnice: EV = (0.51 × (2.10 – 1)) – (1 – 0.51) = 0.561 – 0.490 = +0.071, teda +7.10% očakávanej hodnoty (+EV).
V tituloch MOBA sa pravdepodobnosť výhry mení podľa pevných herných hodín. Podľa oficiálnej dokumentácie Dota2.com a dát OpenDota.com sa v Dota 2 plody Lotus Pool objavujú každé 3 min, rotácia bránou Twin Gate trvá 3 sec, runy múdrosti (Wisdom Runes) sa rodia každých 7 min, Tormentor vstupuje do hry v 20 min a Roshan sa obnovuje v okne 8 min – 11 min s dobou trvania Aegis 5 min (300 sec). V League of Legends (LoL Esports, gol.gg) sa Voidgrubs objavujú v 5 min / 6 min, pláty veží padajú v 14 min, draky sa rodia každých 5 min a Baron Nashor nastupuje v 20 min s buffom na 3 min (180 sec). Vo Valorant VCT (playvalorant.com, VLR.gg) trvá kolo 100 sec, časovač Spike je 45 sec so zneškodnením za 7 sec (polovica 3.5 sec), ekonomika pracuje v rozmedzí 800 až 9000 kreditov a prize pool Valorant Champions dosahuje $2,250,000. Pri použití konzervatívneho násobiteľa Quarter-Kelly (0.25x) na túto výhodu +7.10% EV sa plný Kellyho zlomok f* = 0.071 / 1.10 = 6.45% upraví na odporúčanú veľkosť pozície 1.61% analytického bankrollu. Táto disciplína chráni kapitál pred prirodzenou varianciou v 115 sec kolách CS2, 40 sec situáciách po položení C4, 20 min súbojoch o Tormentora v Dota 2 a 100 sec kolách Valorantu. Pred každou analýzou vždy overte oficiálne zostavy (5 hráčov základu + 1 náhradník stand-in a 4 × 30 sec taktické pauzy) aj hardvérové štandardy LAN (monitory 540 Hz / 1.85 ms a myši 8000 Hz / 0.125 ms) v našich prehľadoch.
Porovnajte svoje výpočty so živými databázami na EsportsSignal: Live Centrum Zápasov · Tímy a Zostavy · Turnaje · Pro Rebríčky · Analytika Mety · Esportové Správy.