Premier Esports Betting & Live Streams
Comprehensive tournament coverage for CS2, Dota 2, and LoL with fast payouts.
Visit BetOnline Esports Official Portal →Premier Esports Betting & Live Streams
Comprehensive tournament coverage for CS2, Dota 2, and LoL with fast payouts.
Visit BetOnline Esports Official Portal →Klíčové Matematické Parametry a Oficiální Herní Časovače
- P (%) = (1 / Odds) × 100 — Každý předzápasový nebo live trh v esportu — ať už jde o vítěze série Best-of-3, celkový počet kol v systému MR12 v Counter-Strike 2 nebo prvního Roshana v Dota 2 — v sobě nese implikovanou pravděpodobnost a zabudovanou marži operátora (overround neboli vig).
- EV = (P × (Odds – 1)) – (1 – P) — Abychom izolovali skutečnou očekávanou hodnotu (+EV), náš model nejprve normalizuje tržní kurzy vydělením hrubé pravděpodobnosti každého výsledku celkovým součtem trhu (což u kurzů 1.
- MR12 (24 · $800 · $1400–$3400 · 115 sec / 40 sec C4) · Dota 2 (20 min / 8–11 min / 5 min) · LoL (6 min / 14 min / 20 min) · Valorant (100 sec / 45 sec / 7 sec).
Analytická Konzole: Desetinné Kurzy, Marže (Overround) a Očekávaná Hodnota (EV)
- 1. Break-Even (%) = (1 / Desetinný Kurz) × 100 | Overround (%) = [(1 / Odds A) + (1 / Odds B) – 1] × 100
- 2. No-Vig (%) = P_raw / (P_A + P_B) × 100 [1.90 vs 1.90 → 52.63% / 1.0526 = 50.00%]
- 3. EV (%) = [(P_model × Desetinný Kurz) – 1] × 100 = [P × (Odds – 1) – (1 – P)] × 100
- 4. Quarter-Kelly (0.25x) = 0.25 × [((Odds – 1) × P – (1 – P)) / (Odds – 1)] × 100
Jak Funguje Model Převodu Esportových Kurzů a Očekávané Hodnoty (EV)
Každý předzápasový nebo live trh v esportu — ať už jde o vítěze série Best-of-3, celkový počet kol v systému MR12 v Counter-Strike 2 nebo prvního Roshana v Dota 2 — v sobě nese implikovanou pravděpodobnost a zabudovanou marži operátora (overround neboli vig). Když jsou dva vyrovnané týmy oceněny desetinnými kurzy 1.90 proti 1.90, každá strana má hrubou implikovanou pravděpodobnost 1 / 1.90 = 52.63%. Součet obou stran činí 105.26%, což znamená tržní marži 5.26%. Bez odečtení této marže 5.26% analytik nadhodnocuje skutečnou tržní pravděpodobnost a chybně určuje férovou hodnotu kurzu.
Abychom izolovali skutečnou očekávanou hodnotu (+EV), náš model nejprve normalizuje tržní kurzy vydělením hrubé pravděpodobnosti každého výsledku celkovým součtem trhu (což u kurzů 1.90 / 1.90 dává férovou pravděpodobnost 50.00% pro každou stranu). Následně porovnáme vlastní odhad pravděpodobnosti — odvozený z ověřené statistiky map, stability základní sestavy (5 hráčů základu + 1 registrovaný náhradník stand-in) a oficiální ekonomiky patche — s nabízeným kurzem. Pokud odhadovaná šance na výhru překročí práh rentability kurzu, vzorec EV = (P × (Kurz – 1)) – (1 – P) vykazuje kladnou matematickou hodnotu.
Referenční Tabulka: Desetinné Kurzy, Práh Break-Even a Požadavek +EV
| Desetinný Kurz | Break-Even (%) | Model % (+3% EV) | Typický Kontext Esportového Trhu |
|---|---|---|---|
| 1.40 | 71.43% | 73.57% (+3.0% EV) | Bo3 Tier-1 · MR12 ($800 / $1400–$3400) |
| 1.65 | 60.61% | 62.42% (+3.0% EV) | CS2 / Valorant MR12 (-2.5 Handicap · 24 rds) |
| 1.90 | 52.63% | 54.21% (+3.0% EV) | 50/50 Bo3 (1.90 vs 1.90 · 52.63% Break-Even) |
| 2.10 | 47.62% | 49.05% (+3.0% EV) | Bo3 / Roshan (8–11 min) · Baron Nashor (20 min) |
| 2.50 | 40.00% | 41.20% (+3.0% EV) | Map 3 Decider / Force-Buy ($2700 AK-47 vs $2900 M4A1-S) |
| 3.20 | 31.25% | 32.19% (+3.0% EV) | Bo3 2:1 / Major ($1,250,000) & Champions ($2,250,000) |
Oficiální Herní Ekonomika a Časovače Objektů Řídící Live Kurzy
Přesné modelování pravděpodobnosti v živém esportu vyžaduje opřít každý výpočet o oficiální pravidla vývojářů. V Counter-Strike 2 stanovuje oficiální formát MR12 od společnosti Valve (counter-strike.net, Liquipedia CS2, HLTV.org) základní hrací dobu na 24 kol (12 na poločas), startovní rozpočet $800, pětistupňový žebříček bonusu za prohru od $1400 do $3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400), délku kola 1 min 55 sec (115 sec) a časovač bomby C4 na 40 sec (zneškodnění trvá 5 sec se sadou za $400 nebo 10 sec bez sady). Protože pušky CT stojí $2900 (M4A1-S) nebo $3000 (M4A4) oproti $2700 za AK-47 na straně T a $4750 za AWP, ztráta klíčového kola na turnajích Major s dotací $1,250,000 okamžitě mění pravděpodobnost pokrytí handicapu.
V titulech MOBA se pravděpodobnost výhry mění podle pevných herních hodin. Podle oficiální dokumentace Dota2.com a dat OpenDota.com se v Dota 2 plody Lotus Pool objevují každé 3 min, rotace bránou Twin Gate trvá 3 sec, runy moudrosti (Wisdom Runes) se rodí každých 7 min, Tormentor vstupuje do hry ve 20 min a Roshan se obnovuje v okně 8 min – 11 min s dobou trvání Aegis 5 min (300 sec). V League of Legends (LoL Esports, gol.gg) se Voidgrubs objevují v 5 min / 6 min, pláty věží padají ve 14 min, draci se rodí každých 5 min a Baron Nashor nastupuje ve 20 min s buffem na 3 min (180 sec). Ve Valorant VCT (playvalorant.com, VLR.gg) trvá kolo 100 sec, časovač Spike činí 45 sec se zneškodněním za 7 sec (polovina 3.5 sec), ekonomika pracuje v rozmezí 800 až 9000 kreditů a prize pool Valorant Champions dosahuje $2,250,000.
Oficiální Telemetrické Parametry pro Modelování Pravděpodobnosti
| Titul a Oficiální Zdroj | Parametr Ekonomiky a Kola | Časovače Objektů a Ceny Výbavy | Vliv na Live Model |
|---|---|---|---|
| Counter-Strike 2 (counter-strike.net / HLTV.org) | MR12 (24) · $800 · $1400–$3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400) | M4A1-S $2900 · M4A4 $3000 · AK-47 $2700 · AWP $4750 · 115 sec / C4 40 sec (5 sec / 10 sec) | $1,250,000 CS2 Major · 5+1 Roster · 4 × 30 sec |
| Dota 2 (dota2.com / OpenDota.com) | Tormentor 20 min · Wisdom Runes 7 min · Lotus Pool 3 min | Roshan 8 min – 11 min · Aegis 5 min (300 sec) · Twin Gate 3 sec | Net Worth & High-Ground Siege EV |
| League of Legends (lolesports.com / gol.gg) | Voidgrubs 5 min / 6 min · Turret Plates 14 min | Baron Nashor 20 min · Buff 3 min (180 sec) · Dragon 5 min | Gold Conversion & Structure Objective EV |
| Valorant VCT (playvalorant.com / VLR.gg) | 100 sec · 800–9000 credits · 24 rds | Spike 45 sec · Defuse 7 sec (3.5 sec) · $2,250,000 Champions | VCT Retake & Ultimate Orb Economy EV |
Výpočetní Příklad Krok za Krokem a Quarter-Kelly Správa Bankrollu
Ukažme si praktický výpočet na sérii Best-of-3 na turnaji CS2 Major s dotací $1,250,000, kde má Tým A desetinný kurz 2.10 a Tým B kurz 1.75. Nejprve spočítáme hrubé implikované pravděpodobnosti: Tým A má 1 / 2.10 = 47.62% a Tým B má 1 / 1.75 = 57.14%. Součet 104.76% odhaluje marži 4.76%. Po očištění o marži získáme férové tržní pravděpodobnosti (no-vig) 45.46% pro Tým A a 54.54% pro Tým B. Pokud náš taktický model — zohledňující 24 kol MR12, startovních $800, bonus $1400–$3400 a potvrzenou pětičlennou sestavu — odhaduje skutečnou šanci Týmu A na 51.00%, dosadíme do rovnice: EV = (0.51 × (2.10 – 1)) – (1 – 0.51) = 0.561 – 0.490 = +0.071, tedy +7.10% očekávané hodnoty (+EV).
Při použití konzervativního násobitele Quarter-Kelly (0.25x) na tuto výhodu +7.10% EV se plný Kellyho zlomek f* = 0.071 / 1.10 = 6.45% upraví na doporučenou velikost pozice 1.61% analytického bankrollu. Tato disciplína chrání kapitál před přirozenou variancí v 115 sec kolech CS2, 40 sec situacích po položení C4, 20 min soubojích o Tormentora v Dota 2 a 100 sec kolech Valorantu. Před každou analýzou vždy ověřte oficiální soupisky (5 hráčů základu + 1 náhradník stand-in a 4 × 30 sec taktické pauzy) i hardwarové standardy LAN (monitory 540 Hz / 1.85 ms a myši 8000 Hz / 0.125 ms) v našich přehledech.
Přesné modelování pravděpodobnosti v živém esportu vyžaduje opřít každý výpočet o oficiální pravidla vývojářů. V Counter-Strike 2 stanovuje oficiální formát MR12 od společnosti Valve (counter-strike.net, Liquipedia CS2, HLTV.org) základní hrací dobu na 24 kol (12 na poločas), startovní rozpočet $800, pětistupňový žebříček bonusu za prohru od $1400 do $3400 ($1400, $1900, $2400, $2900, $3400), délku kola 1 min 55 sec (115 sec) a časovač bomby C4 na 40 sec (zneškodnění trvá 5 sec se sadou za $400 nebo 10 sec bez sady). Protože pušky CT stojí $2900 (M4A1-S) nebo $3000 (M4A4) oproti $2700 za AK-47 na straně T a $4750 za AWP, ztráta klíčového kola na turnajích Major s dotací $1,250,000 okamžitě mění pravděpodobnost pokrytí handicapu. Ukažme si praktický výpočet na sérii Best-of-3 na turnaji CS2 Major s dotací $1,250,000, kde má Tým A desetinný kurz 2.10 a Tým B kurz 1.75. Nejprve spočítáme hrubé implikované pravděpodobnosti: Tým A má 1 / 2.10 = 47.62% a Tým B má 1 / 1.75 = 57.14%. Součet 104.76% odhaluje marži 4.76%. Po očištění o marži získáme férové tržní pravděpodobnosti (no-vig) 45.46% pro Tým A a 54.54% pro Tým B. Pokud náš taktický model — zohledňující 24 kol MR12, startovních $800, bonus $1400–$3400 a potvrzenou pětičlennou sestavu — odhaduje skutečnou šanci Týmu A na 51.00%, dosadíme do rovnice: EV = (0.51 × (2.10 – 1)) – (1 – 0.51) = 0.561 – 0.490 = +0.071, tedy +7.10% očekávané hodnoty (+EV).
V titulech MOBA se pravděpodobnost výhry mění podle pevných herních hodin. Podle oficiální dokumentace Dota2.com a dat OpenDota.com se v Dota 2 plody Lotus Pool objevují každé 3 min, rotace bránou Twin Gate trvá 3 sec, runy moudrosti (Wisdom Runes) se rodí každých 7 min, Tormentor vstupuje do hry ve 20 min a Roshan se obnovuje v okně 8 min – 11 min s dobou trvání Aegis 5 min (300 sec). V League of Legends (LoL Esports, gol.gg) se Voidgrubs objevují v 5 min / 6 min, pláty věží padají ve 14 min, draci se rodí každých 5 min a Baron Nashor nastupuje ve 20 min s buffem na 3 min (180 sec). Ve Valorant VCT (playvalorant.com, VLR.gg) trvá kolo 100 sec, časovač Spike činí 45 sec se zneškodněním za 7 sec (polovina 3.5 sec), ekonomika pracuje v rozmezí 800 až 9000 kreditů a prize pool Valorant Champions dosahuje $2,250,000. Při použití konzervativního násobitele Quarter-Kelly (0.25x) na tuto výhodu +7.10% EV se plný Kellyho zlomek f* = 0.071 / 1.10 = 6.45% upraví na doporučenou velikost pozice 1.61% analytického bankrollu. Tato disciplína chrání kapitál před přirozenou variancí v 115 sec kolech CS2, 40 sec situacích po položení C4, 20 min soubojích o Tormentora v Dota 2 a 100 sec kolech Valorantu. Před každou analýzou vždy ověřte oficiální soupisky (5 hráčů základu + 1 náhradník stand-in a 4 × 30 sec taktické pauzy) i hardwarové standardy LAN (monitory 540 Hz / 1.85 ms a myši 8000 Hz / 0.125 ms) v našich přehledech.
Porovnejte své výpočty s živými databázemi na EsportsSignal: Live Centrum Zápasů · Týmy a Soupisky · Turnaje · Pro Žebříčky · Analytika Mety · Esportové Zprávy.